WARSZTATY RĘKODZIELNICZYCH TECHNIK TKACKICH Z PROF. EWĄ LATKOWSKĄ-ŻYCHSKĄ

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac. Uczestnicy, w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności rękodzielniczych, będą tworzyli dywany ręcznie wiązane oraz sumaki - tkaniny o różnych wymiarach, wykonane całkowicie z wełny, których cechą charakterystyczną jest reliefowa powierzchnia.

Zajęcia będą miały formułę kursu dla osób dorosłych, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Zajęcia towarzyszą wystawie "Bunt materii"

Ewa Latkowska – Żychska urodziła się w Łodzi,  studiowała w latach 1969-1974 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w 1976 roku w Pracowni Dywanu i Gobelinu prof. Antoniego Starczewskiego. Pracuje na macierzystej Uczelni - w latach 1976-1997 w Pracowni Tkaniny Unikatowej, od 1997 r. w Pracowni Papieru, której jest założycielką. Profesor zwyczajny od 2000 roku.

Twórczość w zakresie papieru, tkaniny, fotografii, liczne teksty o sztuce oraz tomik wierszy pt. "Wiersze nienamalowane".

Prace w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Savaria Muzeum - Węgry, Centrum Kultury Niderlandzkiej w Gent - Belgia, Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie, Muzeum Etnograficznego we Lwowie, Biura Wystaw Artystycznych w Skierniewicach, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Sarajewie, Museum & Library Musashino Art.University w Tokio, Art Gallery Szombathely − Węgry, Word Textile Art Organization − Meksyk, Kolekcji Raymonda Bergera w Genewie oraz wielu kolekcjach prywatnych.

Udział w wielu wystawach sztuki w kraju i zagranicą. Więcej informacji na stronie Artystki: http://www.latkowska.pl

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Termin: 16 listopada, godz. 16.00-18.00

Więcej o wystawie

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.