"Prime Time 2016"

Laureaci konkursu:

Złoty Medal zdobył Maciej Piłat – za kolekcję obuwia i galanterii skórzanej inspirowanej wzornictwem przemysłowym „Minimalizm” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obuwia i Galanterii Skórzanej dr Katarzyny Wróblewskiej oraz za kolekcję ubiorów inspirowanych wzornictwem przemysłowym „Minimalizm” wykonaną w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz.

Srebrny medal otrzymali:

1. Maciej Ziółkowski – za film interaktywny „Księga uśpionych” wykonany na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka oraz za plansze projektowe i scenografię do filmu interaktywnego pod tym samym tytułem, które wykonane zostały w Pracowni Praktyki i Teorii Koloru dr Przemysława Wachowskiego.
  2. Paweł Jaczewski – za serię plakatów inspirowanych analizą wizualną wybranych tendencji projektowych od lat 60. do 80. wykonanych na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych prof nadzw. dr hab. Sławomira Kosmynki. Aneks do dyplomu pt. „Portrety rodzinne” wykonany został w Pracowni Malarstwa I prof. Tomasza Chojnackiego i prof. Andrzeja Bartczaka.

Brązowy Medal jury otrzymali:

1. Agata Flis – za kolekcję ubiorów inspirowaną regionalnym strojem huculskim „Magiczna Karpatia” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz oraz za kolekcję tkanin drukowanych w wykorzystaniem ornamentyki kultury huculskiej wykonanej w Pracowni Druku II prof. Krystyny Czajkowskiej.
  2. Jakub Napieraj – za pracę pt. „Wnętrze: światło i przestrzeń” wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Obrazu prof. nadzw. dr hab. Aleksandry Gieragi oraz za pracę pt. „Wnętrze: układy czasoprzestrzenne” wykonaną w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka.
  3. Anna Wawszczak – za projekt inteligentnej kurtki snowboardowej - „Zdrowy i aktywny tryb życia alternatywnym źródłem energii odnawialnej” wykonany na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Promotorem pracy był prof. nadzw. dr hab. Mariusz Włodarczyk.

Wyróżnienia Jury otrzymali:

1. Szymon Ryczka – za dyplom pt. „ Człowiek jako istota, która utraciła, odrzuciła i odnalazła Boga”
  2. Karolina Dżbik – za pracę pt. „ Odkrywanie – Odnajdywanie – Stwarzanie”
  3. Aleksandra Ilkiewicz – za dyplom „Doświadczenie krajobrazu”

"Prime Time 2016"-zakończenie wystawy

Wystawę 42 najlepszych dyplomów absolwentów łódzkiego ASP można oglądać jeszcze tylko do 26 lutego.

Młodzi twórcy nagrodzeni

Znamy już wyniki IX konkursu plastycznego „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”. Za nami też wernisaż wystawy konkursowej.

Złota Igła 2017

Trwa nabór prac do konkursu w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

Dwie nominacje w plebiscycie "Plastry Kultury 2016"

W plebiscycie "Plastry Kultury 2016", organizowanym przez Plaster Łódzki, w dwóch kategoriach nominowane są nasze wydarzenia - 15. Międzynarodowe Triennale Tkaniny i Geyer Music Factory.