NOWA ODSŁONA CYKLU "KWARTAŁY AWANGARDY"

Podczas czwartej odsłony cyklu „Kwartały awangardy” zaprezentowane zostaną projekty i realizacje tkanin z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w którego zbiorach znalazły odzwierciedlenie liczne nurty sztuki światowej XX w. Ekspozycja obejmie atrakcyjne wizualnie i designersko nowatorskie projekty oraz akcesoria stroju. Na prezentację złożą się także przykłady tkanin powstałych w przedsiębiorstwach łódzkich oraz narzędzia służące do wykonywania wzorów na tkaninach drukowanych. Obiekty te, charakteryzujące się różnorodnością wzorów i barw, łączy stylistyka nawiązująca do nurtów awangardowych. Zamykająca cykl „Kwartały Awangardy” ekspozycja zademonstruje praktyczne wykorzystanie awangardowej estetyki przez projektantów drugiej połowy XX wieku.

Otwarciu ekspozycji towarzyszyć będzie wykład Pauliny Sadrak z Katedry Tkaniny łódzkiej ASP pt. „SZTUKA + DESIGN = przestrzeń kolaboracji.” Prezentacja dotyczyć będzie wpływu współczesnych artystów na kreowanie tendencji w projektowaniu tkanin na przykładzie najbardziej istotnych  artystyczno-projektowych kolaboracji.

Budynek D, parter

Bilety: 6 zł normalny, 4 zł ulgowy

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Projekt Nowe Muzeum

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do projektu „Nowe Muzeum”.