„Moda: model(ka) i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze”.

„Moda: model(ka) i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze” to niezwykle interesująca pozycja traktująca o modzie, jako o całościowym zjawisku społecznym. Lekturę monografii polecamy tym bardziej, że autorką jednego z rozdziałów – tekstu pt.  „Lalka w wielkim świecie mody” jest Katarzyna Witas, główny kurator Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Publikacja jest pokłosiem międzynarodowej konferencji „Moda: modelka i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze", która została zorganizowana z inicjatywy Katedry Literatury Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego i obradowała w Manufakturze w październiku 2014 r. Wzięli w niej udział wybitni badacze m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin i Japonii. Książkę wydali wspólnie: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Szkoła Filmowa w Łodzi.

"Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Wystawa multisensoryczna, która pobudza wzrok, słuch i dotyk odbiorców. Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabrykach jest tkanina oraz jej właściwości.

Noc Muzeów 2017

Tegoroczną Noc Muzeów rozpoczęliśmy wernisażem wystawy „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”.

Łódzkie Senioralia

Tkanina artystyczna czy projektowanie wzornictwa przemysłowego? Zapraszamy wszystkich Seniorów do udziału w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ramach IV edycji Łódzkich Senioraliów.

Kwalifikacje do wystawy "Złota Igła 2017" zakończone

Autorom prac, które będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej, gratulujemy.

Informacja

Muzeum w dniu 20 maja będzie czynne od godz. 18.00 oraz nieczynne w dniu 21 maja.