„Moda: model(ka) i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze”.

„Moda: model(ka) i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze” to niezwykle interesująca pozycja traktująca o modzie, jako o całościowym zjawisku społecznym. Lekturę monografii polecamy tym bardziej, że autorką jednego z rozdziałów – tekstu pt.  „Lalka w wielkim świecie mody” jest Katarzyna Witas, główny kurator Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Publikacja jest pokłosiem międzynarodowej konferencji „Moda: modelka i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze", która została zorganizowana z inicjatywy Katedry Literatury Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego i obradowała w Manufakturze w październiku 2014 r. Wzięli w niej udział wybitni badacze m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin i Japonii. Książkę wydali wspólnie: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Szkoła Filmowa w Łodzi.

"Prime Time 2016"-zakończenie wystawy

Wystawę 42 najlepszych dyplomów absolwentów łódzkiego ASP można oglądać jeszcze tylko do 26 lutego.

Młodzi twórcy nagrodzeni

Znamy już wyniki IX konkursu plastycznego „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”. Za nami też wernisaż wystawy konkursowej.

Złota Igła 2017

Trwa nabór prac do konkursu w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

Dwie nominacje w plebiscycie "Plastry Kultury 2016"

W plebiscycie "Plastry Kultury 2016", organizowanym przez Plaster Łódzki, w dwóch kategoriach nominowane są nasze wydarzenia - 15. Międzynarodowe Triennale Tkaniny i Geyer Music Factory.

"Prime Time 2016"

Najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, obronione w 2016 roku.