Młodzi twórcy nagrodzeni

Za nami wernisaż oraz rozstrzygnięcie IX konkursu plastycznego „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 161 prac z 18 szkół i placówek oświatowych: z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Nowego Sącza, Supraśla, Wodzierad, Bydgoszczy.

Jury oceniało prace w dwóch kategoriach: ogólna oraz licea plastyczne. 28 prac zostało nominowanych do nagród i wyróżnień. Przewodniczący Jury Zygmunt Łukasiewicz ufundował nagrodę specjalną oraz po raz pierwszy przyznano Nagrodę Studentów I Roku Pracowni Tkaniny z Koła Naukowego „Koło na Dywanie” i Nagrodę Kierownika Działu Edukacji jak również Nagrodę Działu Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz 5 wyróżnień honorowych. Wszystkie prace uczniów zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje.

Przypominamy, że prace należy odebrać między 11 a 30 kwietnia 2017 roku. Po upływie tego terminu prace przechodzą na własność muzeum.

Wystawę można zwiedzać do 9 kwietnia 2017 r., na II piętrze budynku A.

Skład Jury:

Przewodniczący:

Zygmunt Łukasiewicz ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

Członkowie jury:

Aneta Dalbiak – dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Mirosław Owczarek – kustosz w Dziale Organizacji Wystaw

Agata Buchholtz – kustosz Kierownik Działu Edukacji

Danuta Lorent-Więckowska – kustosz w Dziale Edukacji Komisarz Konkursu

Michał Sierba – adiunkt w Dziale Edukacji

Magdalena Sibera – asystent w Dziale Edukacji

Laureaci konkursu

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Projekt Nowe Muzeum

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do projektu „Nowe Muzeum”.