Młodzi twórcy nagrodzeni

Za nami wernisaż oraz rozstrzygnięcie IX konkursu plastycznego „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 161 prac z 18 szkół i placówek oświatowych: z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Nowego Sącza, Supraśla, Wodzierad, Bydgoszczy.

Jury oceniało prace w dwóch kategoriach: ogólna oraz licea plastyczne. 28 prac zostało nominowanych do nagród i wyróżnień. Przewodniczący Jury Zygmunt Łukasiewicz ufundował nagrodę specjalną oraz po raz pierwszy przyznano Nagrodę Studentów I Roku Pracowni Tkaniny z Koła Naukowego „Koło na Dywanie” i Nagrodę Kierownika Działu Edukacji jak również Nagrodę Działu Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz 5 wyróżnień honorowych. Wszystkie prace uczniów zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje.

Przypominamy, że prace należy odebrać między 11 a 30 kwietnia 2017 roku. Po upływie tego terminu prace przechodzą na własność muzeum.

Wystawę można zwiedzać do 9 kwietnia 2017 r., na II piętrze budynku A.

Skład Jury:

Przewodniczący:

Zygmunt Łukasiewicz ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

Członkowie jury:

Aneta Dalbiak – dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Mirosław Owczarek – kustosz w Dziale Organizacji Wystaw

Agata Buchholtz – kustosz Kierownik Działu Edukacji

Danuta Lorent-Więckowska – kustosz w Dziale Edukacji Komisarz Konkursu

Michał Sierba – adiunkt w Dziale Edukacji

Magdalena Sibera – asystent w Dziale Edukacji

Laureaci konkursu

"Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Wystawa multisensoryczna, która pobudza wzrok, słuch i dotyk odbiorców. Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabrykach jest tkanina oraz jej właściwości.

Noc Muzeów 2017

Tegoroczną Noc Muzeów rozpoczęliśmy wernisażem wystawy „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”.

Łódzkie Senioralia

Tkanina artystyczna czy projektowanie wzornictwa przemysłowego? Zapraszamy wszystkich Seniorów do udziału w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ramach IV edycji Łódzkich Senioraliów.

Kwalifikacje do wystawy "Złota Igła 2017" zakończone

Autorom prac, które będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej, gratulujemy.

Informacja

Muzeum w dniu 20 maja będzie czynne od godz. 18.00 oraz nieczynne w dniu 21 maja.