MIASTO POSTINDUSTRIALNE I JEGO DZIEDZICTWO W XXI WIEKU - KONFERENCJA

Zapraszamy na 25. Konferencję Grupy Roboczej Polskich i Niemieckich Historyków Sztuki i Konserwatorów, która odbędzie się w murach Białej Fabryki w dniach 11-14 października 2017 r. Tematem konferencji jest "Miasto postindustrialne i jego dziedzictwo w XXI wieku. Ochrona - konserwacja - rewitalizacja".

Przypominamy jednocześnie, że zgłoszenia prelegentów przyjmujemy tylko do 10 marca. Propozycje referatów (nie publikowanych i nie ogłaszanych do tej pory) zawierające imię, nazwisko, tytuł wystąpienia oraz abstrakt o objętości ok. 2400 znaków ze spacjami wraz z krótkim CV zawierającym informacje na temat dotychczasowej aktywności naukowej prosimy przesłać na adres: konferencja2017@cmwl.pl.

Więcej informacji do pobrania tutaj.

Złota Igła 2017

Właśnie minął termin składania prac do VII edycji Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

"Łódzkie klimaty w hafcie”

Wystawa na 15-lecie Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”

Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca zmieniamy dla Państwa godziny otwarcia naszego muzeum oraz godziny zwiedzania "Prezentacji maszyn w ruchu"

Młodzi twórcy nagrodzeni

Znamy już wyniki IX konkursu plastycznego „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”. Za nami też wernisaż wystawy konkursowej.