"Łódzkie klimaty w hafcie”

Portret, pejzaż, a nawet elementy architektury – wyhaftować można niemal wszystko. Przekonuje o tym ponad 500 niezwykłych prac członków Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, które obchodzi właśnie swoje 15-lecie. Na wystawę „Łódzkie klimaty w hafcie" zapraszamy do 17 kwietnia.

Stowarzyszenie Miłośników Haftu „Kanwa", od początku istnienia ma swoją siedzibę w naszym muzeum. Aktualnie stowarzyszenie liczy 30 członków, w różnym wieku i o różnym stopniu opanowania technik hafciarskich. Hafciarki i hafciarze „Kanwy” zdobywają nagrody na ogólnopolskich wystawach haftu „Złota Igła", „Inspirujemy kolorem" i „Z nici Ariadny”.

Złota Igła 2017

Właśnie minął termin składania prac do VII edycji Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca zmieniamy dla Państwa godziny otwarcia naszego muzeum oraz godziny zwiedzania "Prezentacji maszyn w ruchu"

Młodzi twórcy nagrodzeni

Znamy już wyniki IX konkursu plastycznego „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”. Za nami też wernisaż wystawy konkursowej.