Letnie Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino już po raz piąty zaprasza artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Cztery poprzednie edycje przyciągnęły do Łodzi artystów z ponad 35 krajów i cieszyły się dużym uznaniem uczestników. Tegoroczny program obejmie 10 kursów podzielonych na 2 sesje. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2017 r.

Pomiędzy 18 a 30 lipca 2017 r.  uczestnicy kursów będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: grafika artystyczna jako medium otwartego na kursie prof. Renaty Papisty, przestrzeń - kolor – skala; instalacja na pograniczu rzeźby i tkaniny artystycznej na kursie Danieli Krystyny Jałkiewicz; grafika artystyczna, a także techniki druku wypukłego i druku wklęsłego podczas zajęć prowadzonych przez prof. Dariusza Kacę. Tegoroczna oferta dydaktyczna zawiera również kurs druku na tkaninie pod kierunkiem prof. Krystyny Czajkowskiej oraz kurs akcesoria w świecie mody, który poprowadzi dr Katarzyna Wróblewska.

Od 8 do 20 sierpnia 2017 r. kursanci będą zgłębiać tajniki graficznej różnorodności – litografii, druku wklęsłego i druku wypukłego na kursie dr Tomasza Matczaka; twórczych eksperymentów w technice sitodruku pod kierunkiem dr hab. Agaty Stępień; unikatowych i użytkowych obiektów hand made do wnętrza pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak; komiksu oraz pre-produkcji gier i filmów na kursie prowadzonym przez prof. Gabriela Kołata, a także projektowania graficznego na kursie prof. Sławomira Kosmynki.

Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający uzyskaną wiedzę i umiejętności wraz z przyznaną liczbą punktów ECTS, odzwierciedlającą rzeczywisty czas pracy. Wymiar czasowy poszczególnych kursów wynosi 90 godzin (3 punkty ECTS).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursów na stronach PATA i Facebook: Summer-Courses-PATA. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt drogą mailową na adres pata@patanetwork.org.

"Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Wystawa multisensoryczna, która pobudza wzrok, słuch i dotyk odbiorców. Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabrykach jest tkanina oraz jej właściwości.

Noc Muzeów 2017

Tegoroczną Noc Muzeów rozpoczęliśmy wernisażem wystawy „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”.

Łódzkie Senioralia

Tkanina artystyczna czy projektowanie wzornictwa przemysłowego? Zapraszamy wszystkich Seniorów do udziału w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ramach IV edycji Łódzkich Senioraliów.

Kwalifikacje do wystawy "Złota Igła 2017" zakończone

Autorom prac, które będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej, gratulujemy.

Informacja

Muzeum w dniu 20 maja będzie czynne od godz. 18.00 oraz nieczynne w dniu 21 maja.