Kwalifikacje do wystawy "Złota Igła 2017" zakończone

20 marca br. Jury konkursu VII Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego „Złota Igła 2017” dokonało wyboru prac, które będą eksponowane na wystawie pokonkursowej. Spośród osób, których hafty zakwalifikowano do udziału w wystawie, 10 czerwca br., o godz. 13.00 poznamy laureatów konkursu.

Członkowie Jury wskazali na bardzo wysoki poziom wykonania haftów, zarówno w zakresie wzornictwa, jak i wykonania. Wiele prac, które będą prezentowane na VII Ogólnopolskiej Wystawie Haftu Krzyżykowego „Złota Igła” odznacza się ogromną precyzją realizacji i perfekcją techniczną.

Autorom zakwalifikowanych prac serdecznie gratulujemy.

Wystawę będzie można zwiedzać do 3 września w budynku D, III piętro.

Skład Jury:

prof. nadzw. dr hab. Lidia Choczaj – Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

Katarzyna Witas – Główny Kurator Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Barbara Bator – emerytowany kustosz w Dziale Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, hafciarka

Olga Tuszyńska-Szczepaniak – adiunkt w Dziale Tkaniny Artystycznej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Danuta Lorent-Więckowska – kustosz w Dziale Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

dr Michał Sierba – adiunkt w Dziale Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Lista osób zakwalifikowanych do wystawy do pobrania tutaj.

Sponsorami wystawy i Fundatorami nagród w konkursie "Złota Igła" są: DMC Creative World - Złoty Sponsor, Ariadna S.A. FABRYKA NICI - Fundator dwóch II nagród, Home&Craft (Fundator dwóch III nagród), Haftpasja (Fundator III nagrody), Coricamo (Fundator trzech wyróżnień). Patronat medialny nad wystawą objęli: Igłą Malowane, Twórcze inspiracje.

Geyer Music Factory – zmiana w repertuarze

Nastąpiła zmiana w repertuarze 10. edycji GMF. 3 sierpnia koncert piosenek Henryka Warsa zamiast Anny Dereszowskiej wykona Olga Bończyk.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny" ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.