Kwalifikacje do wystawy "Złota Igła 2017" zakończone

20 marca br. Jury konkursu VII Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego „Złota Igła 2017” dokonało wyboru prac, które będą eksponowane na wystawie pokonkursowej. Spośród osób, których hafty zakwalifikowano do udziału w wystawie, 10 czerwca br., o godz. 13.00 poznamy laureatów konkursu.

Członkowie Jury wskazali na bardzo wysoki poziom wykonania haftów, zarówno w zakresie wzornictwa, jak i wykonania. Wiele prac, które będą prezentowane na VII Ogólnopolskiej Wystawie Haftu Krzyżykowego „Złota Igła” odznacza się ogromną precyzją realizacji i perfekcją techniczną.

Autorom zakwalifikowanych prac serdecznie gratulujemy.

Wystawę będzie można zwiedzać do 3 września w budynku D, III piętro.

Skład Jury:

prof. nadzw. dr hab. Lidia Choczaj – Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

Katarzyna Witas – Główny Kurator Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Barbara Bator – emerytowany kustosz w Dziale Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, hafciarka

Olga Tuszyńska-Szczepaniak – adiunkt w Dziale Tkaniny Artystycznej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Danuta Lorent-Więckowska – kustosz w Dziale Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

dr Michał Sierba – adiunkt w Dziale Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Lista osób zakwalifikowanych do wystawy do pobrania tutaj.

Sponsorami wystawy i Fundatorami nagród w konkursie "Złota Igła" są: DMC Creative World - Złoty Sponsor, Ariadna S.A. FABRYKA NICI - Fundator dwóch II nagród, Home&Craft (Fundator dwóch III nagród), Haftpasja (Fundator III nagrody), Coricamo (Fundator trzech wyróżnień). Patronat medialny nad wystawą objęli: Igłą Malowane, Twórcze inspiracje.

"Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Wystawa multisensoryczna, która pobudza wzrok, słuch i dotyk odbiorców. Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabrykach jest tkanina oraz jej właściwości.

Noc Muzeów 2017

Tegoroczną Noc Muzeów rozpoczęliśmy wernisażem wystawy „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”.

Łódzkie Senioralia

Tkanina artystyczna czy projektowanie wzornictwa przemysłowego? Zapraszamy wszystkich Seniorów do udziału w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ramach IV edycji Łódzkich Senioraliów.

Informacja

Muzeum w dniu 20 maja będzie czynne od godz. 18.00 oraz nieczynne w dniu 21 maja.

Letnie Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprasza artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA.