Finisaż wystawy "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Czym jest dziś Łódź Włókiennicza? Legendą, niechcianą przeszłością, snem o potędze Ziemi Obiecanej, a może nie istnieje wcale – podobnie jak dziesiątki opuszczonych, zrujnowanych hal fabrycznych? Gdzie są włókniarki/włókniarze, robotnice/robotnicy, projektantki/projektanci? Czy pozostał po nich ślad, a jeśli tak – co możemy z niego wyczytać?

9 września zapraszamy na finisaż wystawy "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych". O godz. 15.00 podczas oprowadzania kuratorskiego Sonia Kądziołka opowie o znaczeniu tkaniny przemysłowej i pracy kobiet w historii Łodzi.

O godz. 16.00 zapraszamy do udziału w wykładach poświęconych Łodzi włókienniczej, które poprowadzą Marta Madejska oraz dr. hab. Tomasz Majewski.

Budynek D, III piętro.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Projekt Nowe Muzeum

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do projektu „Nowe Muzeum”.