FESTIWAL FILMOWY POLÓWKA 2017

Kolejna sobota z Festiwalem Filmowym Polówka 2017. W najbliższą sobotą zobaczymy film "Kwiat Pustyni" w reżyserii Sherry Hormann,  będący autobiografią Waris Dirie. W roli głównej Liya Kebede. Film otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian, w kategorii Najlepszy film europejski.

Film opowiada historię Waris Dirie dziewczyny urodzonej w Somalii, w jednej z koczowniczych osad. W wieku 5 lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, w wieku 13 lat sprzedana mężczyźnie za żonę, by w końcu zostać amerykańską supermodelką. Obecnie ma 44 lata i pracując jako rzeczniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwdziała praktykom obrzezania na całym świecie.

Geyer Music Factory 2017

Repertuar IX edycji festiwalu.

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

Nasze Muzeum Partnerem Google Arts & Culture

180 instytucji, 42 państwa, 400 wirtualnych wystaw 30 000 zdjęć, czyli ponad 3 000 lat światowej mody w jednym miejscu.

Złota Igła 2017

Statuetki Złotej Igły rozdane.