Dwie nominacje w plebiscycie "Plastry Kultury 2016"

Mamy dwa kolejne powody do dumy. Nasze wydarzenia otrzymały nominacje w  plebiscycie "Plastry Kultury 2016", organizowanym przez Plaster Łódzki już po raz czwarty. 15 międzynarodowe Triennale Tkaniny zostało nominowane w kategorii „Wystawa roku”, natomiast Geyer Music Factory 2016 w kategorii „Wydarzenie muzyczne roku” . O tym, w jaki sposób oddać głos można przeczytać tutaj.  Głosowanie kończy się 21 lutego o g. 23.59. Zwycięzców plebiscytu poznamy dzień później (22 lutego) podczas gali finałowej, która odbędzie się w Domu Literatury.

Geyer Music Factory to cykl, niezwykle lubianych przez publiczność, letnich plenerowych koncertów, który w ciągu kilku lat zyskał renomę i grono wiernych fanów. Tradycyjnie już, w piątkowe wieczory lipca i sierpnia brukowany, wewnętrzny dziedziniec Białej Fabryki  wypełnia się muzyką dla wymagających odbiorców. Na scenie Geyer Music Factory gościli między innymi  Krzysztof Herdzin, Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek, Mietek Szcześniak, Ania Rusowicz, rodzina Waglewskich czy rodzina Miśkiewiczów. Formuła Geyer Music Factory ewoluuje i zmienia się tak, by jak najlepiej uzupełnić muzyczną ofertę Łodzi o ciekawe wydarzenia, na wysokim poziomie artystycznym.

Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi jest obecnie największą z najstarszych wystaw promujących sztukę włókna na świecie, a także najbardziej prestiżową z nich. To także konkurs, w którym – od drugiej międzynarodowej edycji w 1975 roku – biorą udział twórcy ze wszystkich kontynentów. Artyści ubiegają się o nagrody, w tym o Złoty Medal (Grand Prix), uważany od lat za laur niezwykle prestiżowy. Od momentu ustanowienia konkursu – przez 15 już edycji Triennale – uczestniczyło w nim 1595 artystów z 71 państw. Każdej edycji wystawy towarzyszy ilustrowany katalog prezentujący prace laureatów. Muzeum jest jedynym organizatorem wystawy od 1985 roku.

"Prime Time 2016"-zakończenie wystawy

Wystawę 42 najlepszych dyplomów absolwentów łódzkiego ASP można oglądać jeszcze tylko do 26 lutego.

Młodzi twórcy nagrodzeni

Znamy już wyniki IX konkursu plastycznego „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”. Za nami też wernisaż wystawy konkursowej.

Złota Igła 2017

Trwa nabór prac do konkursu w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

"Prime Time 2016"

Najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, obronione w 2016 roku.