15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny nominowane do tytułu Energia Kultury 2016

W tym roku kapituła plebiscytu wybrała dziesięć nominacji do tytułu Energia Kultury 2016. Cieszymy się, że to właśnie organizowane przez nas 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny jest jednym z wyróżnionych wydarzeń.

Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi jest obecnie największą z najstarszych wystaw promujących sztukę włókna na świecie, a także najbardziej prestiżową z nich. To także konkurs, w którym – od drugiej międzynarodowej edycji w 1975 roku – biorą udział twórcy ze wszystkich kontynentów. Artyści ubiegają się o nagrody, w tym o Złoty Medal (Grand Prix), uważany od lat za laur niezwykle prestiżowy. Od momentu ustanowienia konkursu – przez 15 już edycji Triennale – uczestniczyło w nim 1595 artystów z 71 państw. Każdej edycji wystawy towarzyszy ilustrowany katalog prezentujący prace laureatów. Muzeum jest jedynym organizatorem wystawy od 1985 roku.

O tym, kto otrzyma statuetkę ze złotą kulą tradycyjnie zadecyduje publiczność. Zwycięzcę poznamy 17 lutego podczas gali w Klubie Wytwórnia. Swój głos można oddać tutaj.

Geyer Music Factory – zmiana w repertuarze

Nastąpiła zmiana w repertuarze 10. edycji GMF. 3 sierpnia koncert piosenek Henryka Warsa zamiast Anny Dereszowskiej wykona Olga Bończyk.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny" ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.