15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny nominowane do tytułu Energia Kultury 2016

W tym roku kapituła plebiscytu wybrała dziesięć nominacji do tytułu Energia Kultury 2016. Cieszymy się, że to właśnie organizowane przez nas 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny jest jednym z wyróżnionych wydarzeń.

Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi jest obecnie największą z najstarszych wystaw promujących sztukę włókna na świecie, a także najbardziej prestiżową z nich. To także konkurs, w którym – od drugiej międzynarodowej edycji w 1975 roku – biorą udział twórcy ze wszystkich kontynentów. Artyści ubiegają się o nagrody, w tym o Złoty Medal (Grand Prix), uważany od lat za laur niezwykle prestiżowy. Od momentu ustanowienia konkursu – przez 15 już edycji Triennale – uczestniczyło w nim 1595 artystów z 71 państw. Każdej edycji wystawy towarzyszy ilustrowany katalog prezentujący prace laureatów. Muzeum jest jedynym organizatorem wystawy od 1985 roku.

O tym, kto otrzyma statuetkę ze złotą kulą tradycyjnie zadecyduje publiczność. Zwycięzcę poznamy 17 lutego podczas gali w Klubie Wytwórnia. Swój głos można oddać tutaj.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Projekt Nowe Muzeum

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do projektu „Nowe Muzeum”.